0 0
تهران
info@novinboxs.ir
لوگو نوین باکسز

محتوا گذاری در سایت باید چگونه باشد؟

محتوا گذاری در سایت باید چگونه باشد؟
محتوا گذاری در سایت نوین باکسز
محتوا گذاری در سایت باید چگونه باشد؟
محتوا پادشاه است.” حتما تا کنون به دفعات این عبارت را شنیده اند. محتوا بخش اعظم سایت را تشکیل می دهد از این رو محتوا گذاری مهمترین بخش از یک وب سایت است.
مهم ترین فاکتور موثر در سئو به ورود اطلاعات بر می گردد و با یک محتوای خوب، بیش از 60 درصد از مسیر سئو طی خواهد شد. ورود اطلاعات باید از مرحله قبل از باز شدن سایت تا زمانی که سایت پابرجا است، ادامه داشته باشد.
وارد کردن اطلاعات سایت باید به نحوی انجام گردد که تمام اصول سئو در آن در نظر گرفته شده باشد. ورود اطلاعات صحیح و اصولی به شما کمک می کند تا گوگل سایت شما را یک سایت قوی و معتبر شناسایی کند.

فاکتورهای مهم در ورود اطلاعات به شرح زیر است:

1.       محتوا با متن های اختصاصی در سایت

مهمترین فاکتور در بحث ورود محتوا که گوگل بسیار بر آن تاکید دارد ، عدم استفاده از مطالب و محتوای کپی در سایت است. گوگل یک موتور جستجوی فوق قدرتمند است که قادر است به راحتی تمام مطالب کپی را شناسایی کند. سایتی که در آن مطالب کپی قرار داده شده است. از نظر گوگل یک سایت بی ارزش بوده و هیچ رتبه ای به آن تعلق نمی گیرد.

در نظر داشته عدم کپی بودن متن به این معنی است که متن شما در هیچ صفحه ی دیگری در هیچ سایتی حتی در صفحات دیگر سایت شما نیز نیامده باشد.

تغییر فعل و یا جابجایی جمله ها نیز از اشتباهات دیگر در محتوا گذاری است که گوگل به راحتی تشخیص و سایت شما را جریمه میکند. قرار دادن متن کپی نه تنهابرای سایت بی فایده  است بلکه امتیاز منفی نیز دارد.

محتوای کپی حتی شامل عکس ها نیز می شود و اگر میخواهید عکسی از سایت دیگری استفاده کنید حتما آن عکس را ادیت کنید و تغییراتی در آن ایجاد کنید. تا از کپی بودن در بیاید.

یکی از بهترین روش ها برای استفاده از متن های سایت های مرجع در سایت که ویراستار ها از آن استفاده میکنند خلاصه نویسی متن ها است. بدین صورت که متنی خوانده شود. و بدون نگاه کردن به آن متن برداشت و متنی که متوجه شدید را تایپ کنید تا هم کپی نباشد و هم منظور را برساند.

  • چگونه بفهمیم مطلبی که در سایت قرار می دهیم کپی است یا خیر؟

راه های مختلفی وجود دارد که متوجه شوید ورود اطلاعات شما کپی هستند یا خیر. برای این منظور سایت های مختلف وجود دارند. که یکی از مطرح ترین آنها، سایت کپی اسکیپ (copyscape.com) است. شما می توانید به راحتی آدرس صفحه مورد نظر در سایت خود را در این وب سایت قرار دهید. تا به شما نشان دهد که کدام سایت ها مطالب مشابه سایت شما را دارا می باشند. اما یک راه ساده تر نیز وجود دارد. که شما بتوانید مطالب کپی را قبل از قرار دادن در وب سایت خود و یا پس از آن شناسایی نماید. برای این منظور تنها کافی است چند خط از متن مورد نظر را در گوگل کپی کنید تا وب سایت هایی را که دارای مطلب مشابه هستند را به صورت بولد برای شما بیاورد.

2.       عنوان اختصاصی و غیر کپی صفحات

در نوشتن محتوا برای وب سایت باید توجه داشته باشید که هر صفحه باید یک عنوان مختص به خود داشته باشد. به هیچ وجه نباید دو صفحه با عنوان مشابه ایجاد نمایید. عناوین مشابه تاثیر منفی بر رتبه بندی سایت شما خواهند داشت.

یک کلمه ی کلیدی هدفمند برای این موضوع انتخاب کنید که فکر میکنید کاربر قرار است آنرا در گوگل سرچ کند. نکته ی اصلی در انتخاب عنوان این است که عنوان و متن صفحه باید در یک مورد باشند به این معنی که متن صفحه حتما در مورد عنوان باشد و چند بار در متن استفاده شده باشد.

3.       تعداد استفاده کلمات کلیدی در محتوا گذاری در سایت

نکته دیگری که در ورود اطلاعات سایت باید بدان توجه نمایید، استفاده از کلمه کلیدی مربوطه می باشد. برای مثال اگر شما در حال نوشتن متنی در مورد ” طراحی سایت ” هستید، باید در داخل متن حداقل 4 الی 5 بار این کلمه را به صورت مفهومی تکرار نمایید. البته باید توجه داشته باشید که تکرار بیش از حد کلمه کلیدی در متن توصیه نمی شود و گوگل متن هایی که کلمات کلیدی پر سرچ کنار هم تکرار می شوند را مصداق تقلب در نظر می گیرد.

در نظر داشته باشید که شما متن را باید برای کاربر بنویسید نه موتور جستجو. هرگونه کار غیر منطقی مانند قرار دادن کلمات کلیدی پشت سر هم، استفاده ی زیاد از کلمات کلیدی در متن، استفاده از متن مخفی و متن هایی که همرنگ زمینه هستند و … بی فایده و قابل تشخیص توسط گوگل و حتی مشمول جریمه و امتیاز منفی خواهند بود.

4.       میزان متن در هر صفحه

بصورت خلاصه حداقل 300 کلمه و حداکثر 800 کلمه بصورت متنی (نه کلمات کلیدی پشت سرهم) و غیر کپی.

هر صفحه سایت شما حداقل باید دارای 6 الی 7 خط متن غیر کپی و مطابق با اصول سئو باشد. نوشتن کمتر از این مقدار متن تاثیر چندانی بر روی سئو نخواهد داشت و حتی باعث ایجاد صفحه ی اسپم و افت سایت میشود. بنابراین توجه داشته باشید که به میزان متن در هر صفحه نیز دقت داشته باشید.

در کلمات عام و پر سرچ، متن باید بسیار طولانی تر باشد. توجه داشته باشید که اگر نمیتوانید در مورد صفحه ای مثلا محصول خاصی متن طولانی بنویسید. به هیچ عنوان از متن های کپی برای پر کردن استفاده نکنید و حتی اگر شده 2 خط بنویسید ولی غیر کپی.

5.       استفاده از تصویر در متن 

یکی از بهترین روش ها برای محتوا گذاری در سایت، استفاده از عکس در بین متن ها می باشد. با این اصول که اسم فایل عکس مرتبط با عنوان صفحه باشد. در بخش قرار گیری عکس در ادیتور توضیحات و عنوان را از کلمات کلیدی صفحه انتخاب کنید، در 2 خط قبل و 2 خط بعد از عکس از کلمات کلیدی که مرتبط با عکس هستند استفاده کنید. گوگل این نوع محتوا را بسیار دوست دارد و امتیاز بالایی به آن میدهد.
6.       به روز رسانی سایت

ورود اطلاعات باید به صورت مداوم در سایت انجام شود. بحث به روزرسانی در سئو بسیار حائز اهمیت است. چرا که با این کار گوگل شما را به عنوان یک سایت فعال در زمینه کاریتان شناسایی می کند. و همین امر می تواند در رتبه شما موثر واقع شود. حداقل در هفته سایت باید 2 الی 3 بار به روزرسانی شود. و مطلب جدید در داخل سایت قرار گیرد. در مورد سایت هایی که رقابت در زمینه کاری آنها بسیار زیاد است. حتی این به روز رسانی (که حتما باید طبق اصول بالا باشد) باید بیشتر باشد.

منظور از به روز رسانی، قرار دادن صفحات با عناوین و محتوای جدید است. ترجیحا هیچ گاه محتوای صفحه ای را که در گوگل بالا آمده است، ویرایش نکنید. منطق گوگل این است که میگوید من به واسطه ی آن محتوا شما را بالا آورده ام. و با ویرایش محتوا، گوگل سایت را در نتایج خود پایین میبرد. تا دوباره با آن ارتباط برقرار کند. که شاید هیچ گاه این اتفاق نیافتد. پس ویرایش محتوای صفحاتی که در گوگل بالا آمده اند. ریسک بسیار خطرناکی می باشد که تا حد امکان از آن پرهیز کنید.

7.       عدم حذف صفحات و تغییر آدرس دلخواه آن در سایت

در تنظیم صفحات نیز دقت کنید، پس از باز شدن وب سایت نباید به هیچ وجه صفحه ای از داخل سایت حذف شود. و یا آدرس دلخواه آن تغییر نماید. زمانی که شما یک صفحه را از سایت خود حذف می کنید و یا آدرس دلخواه آن را تغییر می دهید. یک صفحه ارور در سایت شما ثبت خواهد شد. بنابراین هیچ وقت این کار را انجام ندهید. این مورد اگر زیاد اتفاق بیافتد سایت شما امتیاز منفی گرفته و کلیت سایت را تحت تاثیر قرار میدهد.

بهتر است اگر مجبور به این کار شدید، صفحه را حذف نکنید. و به جای آن متن را ویرایش کنید بدون آنکه این آدرس را تغییر دهید. تغییر آدرس دلخواه نیز به مانند حذف صفحه است و ملاک تشخیص گوگل از یک صفحه همین آدرس می باشد.

8.       تنظیم بخش های مختلف صفحات در مورد محتوا گذاری در سایت

هر صفحه در سایت دارای بخش های مختلفی است که تنظیم این بخش ها در سئو خالی از لطف نیست. برخی از این فیلدها در صفحات سایت اختیاری بوده و برخی دیگر اجباری می باشند. عنوان و آدرس دلخواه صفحه از بخش های الزامی می باشند. با این وجود از تکمیل قسمت های اختیاری نظیر  کلمه کلیدی ، توضیحات و آدرس دلخواه غافل نشوید. تمام این قسمت ها را باید برای ورود اطلاعات اصولی تکمیل نمایید.

  • آدرس دلخواه

این آدرس در واقع عنوان است که به جای فاصله بین کلمات در آن از خط تیره استفاده شده است. آدرس دلخواه در سایت بسیار مهم است. و از این رو باید بسیار مورد توجه قرار گیرد. این نکته را توجه داشته باشید همانطور که قبلا نیز گفته شداین آدرس پس از باز شدن سایت به هیچ وجه نباید تغییر داده شود. این آپشنی است که میتوانید برای استفاده از کلمات کلیدی در آدرس صفحه استفاده کنید. ولی توجه داشته باشید بعد از ایجاد آنرا هیچ گاه تغییر ندهید و همچنین آدرس دلخواه هیچ دو صفحه ای یکسان نباشد.

  • باکس کلمات کلیدی

کلمات کلیدی از الگوریتم گوگل حذف شده است ولی هنوز برای یاهو و دیگر جستجوگرها کاربرد دارد. در صورت داشتن وقت اضافه آنرا پرکنید در غیر این صورت این باکس را خالی گذاشته و برای دیگر بخش ها وقت بگذارید.

در این قسمت شما باید چند کلمه کلیدی ( تا 10 کلمه کافی است) قرار دهید. و هر کلمه را نیز با کلمه کلیدی بعدی با استفاده از کامای انگلیسی جدا نمایید. توجه داشته باشید که این باکس تنها برای موتور های جستجو بوده و هیچ کجای سایت نمایش داده نمی شود.

  • باکس توضیحات

این باکس محلی برای قرار دادن یک خط و نیم توضیحاتی است که در زیر نتایج گوگل شما نمایش داده می شود. حتما متن این بخش نهایت 1 خط و نیم باشد. بصورت جمله ای که 2 الی 3 بار عنوان صفحه در آن آمده باشد. به دلیل نمایش آن در نتایج گوگل، متنی باشد. که کاربر را ترغیب به کلیک روی لینک شما بنماید و در نتیجه مفهومی باشد.

9.      صفحات  تگ چیست و چرا نباید از آن در محتوا گذاری در سایت استفاده کرد؟

تگ ها در واقع صفحات بدون محتوایی هستند که تنها برای تکرار کلمات کلیدی در تعداد زیاد در انتهای صفحات قرار می گرفتند. البته استفاده از تگ ها در گذشته مرسوم بوده اما دیگر دوره آن به سر آمده و نباید از تگ ها برای تکرار کلمات کلیدی به صورت اسپم وار استفاده کرد.

با تغییر در الگوریتم های گوگل، سیستم تگ به کل منسوخ شده و بیش از این مورد استفاده قرار نمی گیرد. چرا که تگ ها در واقع صفحات خالی هستند. که تنها از یک عنوان تشکیل شده اند و از آنجایی که گفته شد صفحات بدون محتوا فاقد ارزش می باشند. بنابراین صفحات تگ نیز بی ارزش بوده و حتی تاثیر منفی نیز بر سئو سایت شما خواهند داشت. اگر با توجه به الگوریتم های قبلی گوگل از این امکان استفاده میکردید. از این به بعد استفاده نکنید ولی تگ های قبلی را حذف نیز ننمایید. چرا که باعث حذف یک صفحه از سایت شما شده و گوگل اگر صفحه ی تگی قبلا ایجاد شده باشد، امتیاز منفی ای به آن نمیدهد.

محصولات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *